Kuru lineāro noteci izvēlēties?

02.12.2022

Daudzi cilvēki, kas iekārto vai atjauno savu vannas istabu, šobrīd liek likmes uz modernu (un ļoti ērtu) risinājumu lineāras notekas veidā. Tomēr dažos gadījumos šādas notekas uzstādīšana var apgrūtināt ūdens novadīšanu – un tādējādi dušas tīrības uzturēšana būs apgrūtinoša. Izvēloties šo produktu, svarīgs ir arī tā uzstādīšanas jautājums, jo to var montēt gan grīdā, gan sienā. Tātad, kuru lineāro kanalizāciju izvēlēties?


Kas ir lineārā drenāža?

Lineārā noteka ir viens no risinājumiem, kas lieliski iederēsies modernā vannas istabā. Der atcerēties, ka, iekārtojot vai atjaunojot vannas istabu, par lineāro noteku jārēķinās jau projektēšanas procesā - šajā gadījumā neieguldām tradicionālajā dušas paliktnī un dušas kabīnē - šāda veida notekas tiek ierīkotas tieši grīda vai siena. Vēl vairāk, šajā posmā mums būs vieglāk noteikt grīdas augstumu, zem kura viegli jāiekļaujas visai kanalizācijai un sifonam - vietas apjoms, ko atvēlam uzstādīšanai, ir izšķirošs šajā gadījumā. Liela daļa no pieejamajiem dušas sifoniem ir vertikālie sifoni - pēdējā laikā ir pieejami arī horizontālie sifoni: tie ir maksimāli saīsināti, pateicoties kuriem varam tos uzstādīt zemu.


Lineārā noteka ir estētisks un moderns risinājums, kas vislabāk iederēsies modernās vannasistabās – tradicionālo dušas paliktni šeit neuzliekam, dušas kabīne ir uzstādīta tieši grīdā. Lineārā noteka sniedz mums vairāk iespēju vannas istabas iekārtošanai un padara to dizainera izskatu. Tomēr ir vērts atcerēties, ka šāda veida kanalizācija dažkārt tiek aizsērējusi, un mums ir jānodrošina atbilstoša piekļuve, lai to iztīrītu vai salabotu. Gadījumā, ja nevarēsim ātri salabot noteku, var būt nepieciešams to pilnībā demontēt, kas ir saistīts ar ievērojamām papildu izmaksām.


Lineārās aizplūšanas veidi

Tirgū ir pieejami dažādi lineāro notekas veidi, un nezinātājiem pareizās instalācijas izvēle var būt īsts izaicinājums. Kādi ir lineārās aizplūšanas dažādie parametri?


  1. uzstādīšanas metode: lineāro noteku var uzstādīt grīdā vai sienā, visbiežāk tiek izmantots pirmais risinājums. Reizēm gan grīdas augstums to neļauj – zem tā jāiekļaujas sifonam un visam notekas karkasam. Alternatīva ir sienā uzstādītā kanalizācija. Pēdējā laikā tirgū var atrast arī modeļus ar horizontālu sifonu, kas labi derēs arī ar zemo grīdu.
  2. caurlaidspēja: tas ir ārkārtīgi svarīgs parametrs. Tas norāda, cik daudz ūdens konkrētais modelis spēj iztukšot noteiktā laikā. Caurlaidību parasti norāda litros minūtē, un tā ir jāsalīdzina ar visa dušas komplekta jaudu.
  3. notekas forma: pretēji šķietamajam, ne visām lineārajām notekcaurulēm ir taisna forma. Ir pieejami arī stūra vai arkveida modeļi, kas sniedz plašākas montāžas iespējas un līdz ar to arī mūsu vannas istabas iekārtojumu.

Protams, papildus šiem tehniskajiem parametriem nedrīkst aizmirst arī par vizuālo aspektu – galu galā mūsu izvēlētā lineārā noteka mums kalpos daudzus gadus un tai labi jāsaskaņojas ar visu vannas istabas iekārtojumu.


Lineāro noteku apdare

Lineārās notekas galvenais elements, ko mēs varam redzēt no pirmā acu uzmetiena, ir pārsega plāksne, citādi pazīstama kā režģis. Tas ir tas, kas spēcīgi nosaka konkrētā modeļa iegādi un - vēl jo vairāk, ka tam ir liela ietekme uz vannas istabas galīgo izskatu. Tāpēc jums vajadzētu pievērst uzmanību tā izskatam un izvēlēties pareizo produktu. Lētākais risinājums ir čuguna režģis, kas ne tikai nosedz visu noteku, bet arī savāc visus iespējamos nosēdumus un piemaisījumus. Savukārt visbiežāk šajā gadījumā tiek izmantotas nerūsējošā tērauda restes ar dažādu formu izgriezumiem – šeit var atrast patiešām interesantus un dizainiskus risinājumus, kas pat maina telpas raksturu. Cilvēki, kuriem rūp augsta estētika, var izvēlēties lineāras notekas, kuras var pārklāt ar vannas istabas flīzēm, pateicoties kurām tās ir praktiski neredzamas.


Izvēloties risinājumu, kas ir lineārā noteka, nevar aizmirst par atbilstošu vannas istabas flīžu izvēli – tās pilda ne tikai praktisku, bet arī dekoratīvu funkciju. Šajā gadījumā ir labi izvēlēties flīzes ar III vai IV nodiluma klasi - tās nav porainas, pateicoties kurām tās ir viegli uzturēt tīras, turklāt tām piemīt pretslīdes īpašības.