Kā atsērēt izlietnes sifonu

01.12.2022

Netīrumu uzkrāšanās ir dabiskas izlietnes vai izlietnes lietošanas sekas katrā mājā. Virtuves izlietne ir īpaši neaizsargāta pret aizsērēšanu, jo tajā uzkrājas pārtikas atliekas vai tauki. Tomēr tas nerada bažas – regulāra tīrīšana saglabās izlietni labā stāvoklī un ļaus izvairīties no santehniķa apmeklējuma. Kā atsērēt izlietni? Uzziniet par mājas aizsardzības līdzekļiem un specializētiem līdzekļiem.


Kāpēc izlietnes slazds ir aizsērējis?

Aizsērējusi kanalizācija ir dabiska parādība katrā virtuvē. Pēc katras mazgāšanas izlietne ir pilna ar pārtikas atliekām, kafijas un tējas biezumiem, taukiem un citiem piesārņotājiem. Ja to ir pārāk daudz, drenāžas caurums nevar sekot līdzi ūdens aizplūšanai. Regulāri skalojamie gruži var arī uzkrāties kanalizācijas caurulēs, veidojot masu, kas var izraisīt aizsērēšanu. Vēl viena aizsērējušas izlietnes sekas ir nepatīkama smaka no caurulēm. Lai no tā izvairītos, pēc iespējas biežāk turiet izlietni tīru.


Aizsērējusi izlietne - ko tīrīt?

Ar aizsērējušu izlietni var tikt galā vairākos veidos: izmantojot mājas aizsardzības līdzekļus vai ķimikālijas. No dabiskajiem līdzekļiem efektīva ir cepamā soda un etiķis, pateicoties kuriem jums vajadzētu būt iespējai noņemt aizsērējušu izlietni, neaicinot uz māju santehniķi. Šīs metodes labi darbojas gan virtuvē, gan vannas istabā.


Aizsērējusi izlietne - mājas aizsardzības līdzekļi

Virtuvē atrodamie produkti sifona tīrīšanai ir cepamā soda un etiķis. Tās ir lētas un efektīvas sastāvdaļas, pēc kurām ir vērts ķerties klāt, lai sagatavotu sagatavošanās darbus cauruļu tīrīšanai. Kā atsērēt izlietni ar cepamo sodu un etiķi?


Cepamā soda: pīpē ielej glāzi sodas, pagaidi 15 minūtes un aplej ar verdošu ūdeni. Bloķēšanai vajadzētu pazust!

Cepamā soda un etiķis: sajauciet cepamo sodu un etiķi attiecībā 3:1. Šo produktu maisījums radīs daudz putu, tāpēc nekavējoties izlejiet šķīdumu kanalizācijā. Pagaidiet ceturtdaļu stundas un pārlejiet to ar verdošu ūdeni.

Cepamā soda un etiķis: ielejiet dažas ēdamkarotes sodas kanalizācijā, pēc tam ielejiet pusi tases etiķa. Pēc 15 minūtēm noskalojiet ar verdošu ūdeni.

Etiķis: piepildiet kanalizāciju ar glāzi etiķa, pēc tam aizveriet to. Pēc 30 minūtēm izlietni ar tējkannu ielej ar verdošu ūdeni.

Pirms ķerties klāt mazgāšanas līdzekļiem, ir vērts izmēģināt mājas līdzekļus – tie ir lēti un lietojamie produkti ir viegli pieejami. Viss process aizņem īsu laiku un neietekmē izlietnes vai izlietnes stāvokli. Risinājums ir arī notekūdeņu atspere, kuras uzdevums ir izspiest cauri aizsērējušajai izlietnei.


Aizsērējusi izlietne - specializētas ķimikālijas

Mājas aizsardzības līdzekļi ir lielisks risinājums kā daļa no profilakses un kā veids, kā uzturēt izlietni tīru. Bet ko darīt, ja ir nopietna kanalizācijas aizsprostošanās? Speciālistu sagatavošanās darbi palīdzēs novērst aizsprostojumu. Tie var būt šādā formā:


  • granulas,
  • želeja,
  • šķidrums.

Šāda veida preparāti ir efektīvi un iedarbojas ātri, taču atcerieties tos nelietot pārāk bieži, jo tie var sabojāt caurules – īpaši vecas un sarūsējušas. Pēc sifona appludināšanas ar preparātu pagaidiet vairākas minūtes un pēc tam izskalojiet caurules ar lielu daudzumu ūdens.


Aizsērējusi kanalizācija - profilakse

Aizsērējusi izlietne traucē ikdienas funkcionēšanai, un tās atsērēšana nav patīkama nodarbe, tāpēc labāk novērst aizsprostojumus, nevis tos vēlāk novērst. Kā rīkoties profilaktiski, lai aizsērējusi izlietne nekļūtu par problēmu?

  • Uzstādiet sietiņu, kas pārklājas ar izlietni,
  • nemetiet lielas pārtikas atliekas izlietnē,
  • pēc katras mazgāšanas izskalojiet izlietni ar siltu ūdeni,
  • regulāri izmantojiet cepamo sodu un etiķi kā dabiskus cauruļu tīrīšanas veidus, pat ja caurules nešķiet aizsērējušas.

Aizsērējusi izlietne - iztīrīšana

Aizsērējusi izlietne nav nekāds prieks, taču tās regulāra tīrīšana palīdzēs izvairīties no spēcīgu ķīmisko vielu lietošanas un santehniķa izsaukšanas. Pietiek ar pusglāzi sodas, nedaudz etiķa un ūdens, lai sifoni būtu labā stāvoklī!


Ko darīt, ja, neskatoties uz profilaktiskajiem pasākumiem, aizplūšana ir aizsērējusi? Sāc ar dabīgiem paņēmieniem, jo reizēm pietiek ar etiķi ieliet izlietnē un sifoni ir atsērējuši! Ja tas nelīdz, izmēģiniet spēcīgākas ķīmiskās vielas. Nākamais solis ir kanalizācijas atspere, kas mehāniski palīdzēs atsērēt izlietni. Dažreiz problēma slēpjas dziļāk santehnikā, un jums būs jāizsauc santehniķis, lai iekļūtu dziļāk caurulēs.