Kā pielīmēt tualetes papīra turētāju?

22.08.2022

Vannas istabas piederumu uzstādīšanu var veikt ar urbšanu, taču tā ir diezgan invazīva metode, kas var izraisīt flīžu iznīcināšanu. Vietās, kur ir ieskrūvētas skrūves, paliek pēda, kas, piemēram, īrētos dzīvokļos, nav apsveicami. Par laimi, ir arī citi veidi, kuros nav nepieciešams izmantot urbi vai citu līdzīgu aprīkojumu. Skatiet, kā pielīmēt rokturus vannas istabas piederumiem.


Stiprināšanas veidi bez urbšanas

Mūsdienu montāžas metodes neprasa ne specializētu aprīkojumu, ne profesionāļa palīdzību. Plaukti vai plaukti, protams, nepaliks uz pašlīmējošiem pakaramiem, bet tualetes papīra un citu vannasistabas nieciņu turētājs gan. Rokturi tiek montēti pie sienas, flīzēm un pat uz durvīm – tas arī jāņem vērā, izvēloties montāžas metodi. Skatiet, kā pielīmēt vannas istabas pakaramos.


Fiksācijas sistēma

Viens no risinājumiem ir pakaramo piestiprināt ar speciālu līmi, kuras atbilstošo daļu ievieto kasetē, kas atrodas zem montāžas klipša. Kā to izdarīt soli pa solim?


  • Izvēlieties vietu, kur pakārt āķi, un notīriet to.
  • Stingri piestipriniet montāžas klipu pie attaukotās virsmas un ievietojiet līmes kaseti.
  • Šajā posmā līme vēl nav nožuvusi, tāpēc nepieciešamības gadījumā varam noregulēt klipša pozīciju.
  • Pēc apmēram 30 minūtēm pabeidzam elementa nostiprināšanu, nosedzot montāžas klipsi ar dekoratīvu vāciņu.

Šāda veida āķis ir piestiprināts stingri, tāpēc varat piestiprināt, piemēram, dvieļu āķus. Svarīgi arī, lai šādi nostiprinātais elements būtu ūdens izturīgs.


Pašlīmējošie pakaramie

Šis ir vēl viens risinājums bez urbšanas. Iespējams, tas ir vienkāršākais veids, kā uzstādīt āķus uz flīzēm – uzlīmējiet āķi uz sausas, attaukotas virsmas, iepriekš noņemot aizsargplēvi. Šādu montāžu viegli varam veikt paši, taču jāzina, ka šādi pašlīmējošie pakaramie neiztur lielu svaru. Tualetes papīra turētājam vai mazam dvielim vajadzētu to viegli noturēt, savukārt peldmētelis vai vannas dvielis to neizturēs. Kā alternatīvu varat mēģināt izmantot īpaši stipru līmi, kuras atbilstošo daļu novieto zem āķa.


Divpusējas montāžas lentes

Tas ir interesants risinājums, kas attiecas pat uz vannas istabas spoguļiem. Šādas lentes ir plaši pieejamas un lētas, taču to galvenā priekšrocība ir izturība. Daudzus lentu modeļus var veiksmīgi izmantot vannas istabā, jo tie ir noturīgi pret ūdeni. Tomēr tas vienmēr ir jāpārbauda, jo dažas lentes ir piemērotas tikai betona vai ārējām virsmām.


Tāpat kā montējot ar līmi, vispirms ir jāattauko virsma, jānosedz spogulis ar vertikālām svītrām un jāpiespiež pie sienas. Uzstādot tualetes papīra turētāju, pietiek ar nelielu lentes gabalu, jo papīrs ir vienkārši viegls. Tomēr, kas ir svarīgi - atcerieties izvēlēties pārbaudītu ražotāju lentes, jo lēti aizstājēji bieži vien negrēko kvalitāti, tāpēc var pat neturēt tualetes papīra turētāju!


Speciāla montāžas līme

Līmes izmantošana ir vēl viena ideja, kā piestiprināt rokturi, neizmantojot urbi. Laba līme iztur līdz pat vairākiem kilogramiem smagu slodzi, tāpēc to var piestiprināt pie tualetes papīra pakaramā, bet arī vannasistabas plaukta vai spoguļa. Izvēloties līmi vannas istabai, pārliecinieties, ka tā ir ūdensizturīga, kā arī pārbaudiet, uz kādiem materiāliem to var izmantot. Lai gan lielākajai daļai šāda veida preparātu ir plašs pielietojums, labāk ir noskaidrot, vai tas ir piemērots nerūsējošajam tēraudam, metālam vai alumīnijam un vai to var izmantot glazūrai.


Uzstādīšana bez urbšanas - kāpēc tas ir tā vērts?

Parasti vannas istabas piederumus, piemēram, tualetes papīra turētāju, ziepju trauku vai dvieļu žāvētāju iegādājas vannas istabas iekārtojuma beigās. Urbšana tad ir nedaudz riskanta – flīzes var saplaisāt vai noslīdēt. Un diemžēl glazūras bojājumus nav viegli salabot. Tāpēc labāk ir piestiprināt rokturus un āķus bez urbšanas.


Starp pārbaudītajām metodēm ir pašlīmējošie pakaramie, montāžas lentes vai īpašas mitruma izturīgas līmvielas. Visas šīs metodes ir plaši pieejamas, lētas un neprasa speciālistu prasmes. Nākotnē tie būs ērti arī izjaukšanai, jo to piestiprināšanas metodes nav invazīvas.